Co mám rád a co mě baví

Je toho tolik, ani nevím, čím začít!

Rád běhám venku. Kdekoli. Moc se mi líbí, když se můžu volně proběhnout po louce nebo po lese. Páníčkové se o mě občas bojí, když jsem moc daleko,ale já si dávám pozor a nespouštím je z očí. Musím je hlídat! Už odmalička jsem hodně zvědavý, takže mě baví prozkoumávat různé keře a kořeny. Tam se najde tolik zajímavých zákoutí, to byste ani nevěřili. A těch vůní... Výlety jsou super, vždycky se pěkně proběhnu.

S páníčkem chodím i cvičit na překážky. Prý se to jmenuje agility. Tam je to moc fajn, protože se nás tam sejde vždycky pár a navzájem si fandíme a podporujeme se, aby nám to dobře šlo. A mně to jde teda dobře. Vůbec se nebojím a jsem rychlý jako blesk. Je to vždycky velká legrace.

Taky rád plavu. Nelezu teda do každé louže, přeci jen, to se nehodí, ale když přijdeme k nějaké větší vodní ploše a je teplo, tak si pár temp dám. Jen tak, abych to nezapomněl. A taky to pěkně ochladí kožich. Jediná nevýhoda ale je, že mě to pak děsně svědí a vadí mi, že jsem úplně mokrý, tak se musím vždycky pořádně vyválet v trávě a osušit se. Nedávno jsem zjistil, že na tohle je dobré borůvčí. To mě hned podrbe tam, kde potřebuju :-)

Moc mě baví, když si se mnou někdo hraje přetahovanou. Mám na to doma pár príma hraček. Většinou mě to tak rozdovádí, že pak nevím, kdy přestat. Ale zas moc často si takhle hrát s páníčkama nemůžem, protože se u toho popravdě vztekám, když mě páníčkové zlobí a občas i štěknu. A to doma prý není správné.

Mám celkem rád i koukání na televizi. Ale nesmí se tam promenádovat žádní cizáci! Psi, kočky, koně... to teda ne! To se pak ale opravdu rozčiluju. Co sem lezou? Bydlím tu já a nikdo jiný k nám do obýváku jen tak bez pozvání nesmí! 

A co mám teda opravdu rád, jsou všechny možné mlsinky! Teda, všechny ne, to bych lhal, ale většinu jo. Páníčkové už i ví, co mi opravdu hodně chutná, takže mi kupují samé dobroty. Však si je taky zasloužím za to, jak jsem hodný a jak poslouchám! Když vidím nějakou dobrotu, vždycky si způsobně sednu a trpělivě čekám :)

 

A nejraději? Nejraději mám přece svoje páníčky! :-)